- Shoulder bag made of recycled PET plastic with an adjustable shoulder strap
- Features a main compartment that closes with a flap and a buckle closure
Specification
| Number of colours | 3 |
| Material | 600D of Recycled Polyester |
| Print area | 99 x 99mm |
| Print position | Front |
| Print method | Screenprint |
| Pack quantity | 50 |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Brand | Unbranded |
| Product weight | 233g |
| Dimensions | 85 x 250 x 340mm |
| Colours | 4 |
| sp073 | Yes |
| sp002 | 600D of Recycled Polyester |
| sp006 | 99 x 99mm |
| sp007 | FRONT |
| sp008 | Embroidery fixed |
| sp031 | 233g |
| Min order quantity | 10 |
| Starting price | £7.84 |
| Quickest lead time (days) | 10 |