- The Reclaim GRS recycled two-tone sport duffel bag is made from 100% recycled materials on the exterior, and it features a vertical zippered front pocket and a roomy zippered main compartment
- Webbing wrapped carry handles and adjustable shoulder straps for your carrying comfort, making it suitable for sport activities
Specification
| Number of colours | 1 |
| Material | GRS certified recycled polyester |
| Dimensions | 203 x 260 x 450mm |
| Print area | 110 x 110mm |
| Print position | |
| Print method | Screenprint |
| Pack quantity | 25 |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Brand | Unbranded |
| Product weight | 316g |
| Min order quantity | 25 |
| Starting price | £8.45 |
| Quickest lead time (days) | 8 |
| sp073 | Yes |
| sp002 | GRS certified recycled polyester |
| sp006 | 110 x 110mm |
| sp007 | |
| sp008 | Screenprint |
| sp031 | 316g |