- The Ross toiletry bag is the perfect travel companion for cosmetics and hygiene articles
- It is manufactured with GRS certified recycled polyester, making it a more sustainable choice
- Featuring a zipped main compartment, a front pocket, and a webbing loop
- Capacity: 15 litres
Specification
| Number of colours | 3 |
| Material | 300D of GRS certified recycled polyester |
| Dimensions | 75 x 130 x 205mm |
| Print area | 100 x 50mm |
| Print position | Front |
| Print method | Transfer |
| Pack quantity | 100 |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Product weight | 70g |
| Brand | Unbranded |
| Colours | 3 |
| sp073 | Yes |
| sp002 | 300D of GRS certified recycled polyester |
| sp006 | 100 x 50mm |
| sp007 | FRONT |
| sp008 | Transfer |
| sp031 | 70g |
| Min order quantity | 50 |
| Starting price | £3.17 |
| Quickest lead time (days) | 8 |