- A professional eco-friendly travel backpack that can hold a 15inch MacBook® or 156inch PC, and a 10inch tablet in separate compartments
- Includes a hidden SafeZone compartment to protect a phone, sunglasses or other smaller items
- Multiple pockets for storage of accessories, mesh-wrapped EVA shoulder straps and adjustable sternum strap, making it more comfortable to carry
Specification
| Number of colours | 1 |
| Material | Recycled Polyester, 1680D |
| Dimensions | 240 x 440 x 290mm |
| Print area | 70 x 170mm |
| Print position | Front |
| Print method | Transfer |
| Pack quantity | 2 |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Brand | Thule |
| Product weight | 1000g |
| sp073 | Yes |
| sp002 | Recycled Polyester, 1680D |
| sp006 | 70 x 170mm |
| sp007 | FRONT |
| sp008 | Transfer |
| sp031 | 1000g |
| Min order quantity | 10 |
| Starting price | £99.65 |
| Quickest lead time (days) | 8 |