- A waterproof bag great for the outdoors
- The roll-top closure with plastic buckle ensures valuables are kept dry and safe
- Easily attached to a bag or belt
- When rolled down and buckled, content capacity is 5 liters
Specification
| Number of colours | 3 |
| Material | 190T of Polyester |
| Dimensions | 350mm |
| Print area | 130 x 140mm |
| Print position | Front |
| Print method | Screenprint |
| Pack quantity | 100 |
| Product weight | 87g |
| Brand | Unbranded |
| Full colour print available | No |
| Colours | 3 |
| Min order quantity | 50 |
| Starting price | £4.27 |
| Quickest lead time (days) | 8 |
| sp002 | 190T of Polyester |
| sp006 | 130 x 140mm |
| sp007 | FRONT |
| sp008 | Screenprint |
| sp031 | 87g |