- Foldable cooler bag with zipped main compartment and zipper front pocket
- Adjustable shoulder strap
- The cooler bag can be folded flat due to the hook & loop on front pocket
- Accessories not included
Specification
| Number of colours | 4 |
| Material | 600D of Polyester |
| Dimensions | 190 x 250 x 230mm |
| Print area | 70 x 100mm |
| Print position | Front |
| Print method | Screenprint |
| Pack quantity | 20 |
| Product weight | 195g |
| Brand | Unbranded |
| Full colour print available | No |
| Colours | 4 |
| Min order quantity | 25 |
| Starting price | £8.55 |
| Quickest lead time (days) | 8 |
| sp002 | 600D of Polyester |
| sp006 | 70 x 100mm |
| sp007 | FRONT |
| sp008 | Screenprint |
| sp031 | 195g |